Obsah

Konference Ostrovy života

19.-20. listopadu 2018

Brno, hotel Holiday Inn

Co vás čeká?

 • 15 přednášek ve dvou dnech
 • ukázky praktických řešení – systémů zadržování srážkových vod, recyklace tzv. šedé vody, ostrovní systémy FVE, zelené střechy aj.
 • setkání s odborníky, možnost diskuse a konzultace
 • konferenční sborník a další vzdělávací materiály
 • společenský večer vč. slavnostního rautu a doprovodného programu
 • Chci se zúčastnit

  Bezplatné semináře JTDJ

  3. 10. Most

  4. 10. Kladno

  23. 10. Brno

  24. 10. Zlín

  25. 10. Frýdek-Místek

  13. 11. Náchod

  14. 11. Liberec

  15. 11. Praha

  Chci se zúčastnit

  Kontakt

  Pro náš dům, z.s.

  Veveří 102

  616 00 Brno

  www.pronasdum.cz

  www.ospronasdum.cz

  Odběr zpravodaje

  Rautitan pro hygienu a spolehlivost instalace pitné vody

  Čistá pitná voda je našim nejcennějším jměním! Aby mohla vytékat z kohoutku stále čistá, čerstvá a hygienicky nezávadná, jsou nároky kladené na vodoinstalační systém obzvlášť vysoké. Požadavky na hygienu pitné vody se budou i v budoucnu neustále zvyšovat. Vedle hygieny hrají rozhodující roli rovněž spolehlivost a dlouhá životnost domovních instalací pitné vody.

  Aby odborná firma nabídla svým zákazníkům dlouhodobě spolehlivé řešení, měla by sáhnout po spolehlivém instalačním systému, který současné standardy nejen splňuje, ale již z pohledu budoucna překonává. Je to jeden z důvodů, proč je systém domovních instalací RAUTITAN neustále zlepšován a zdokonalován.

  Trubky RAUTITAN jsou vyráběny z materiálu PE-Xa (polyetylen zesítěný za vysokého tlaku a teploty). Co do užitných vlastností předčí tento materiál všechny ostatní materiály používané v domovních instalacích. Jde o vlastnosti:

  • velmi vysoká tepelná odolnost,
  • velmi vysoká tlaková odolnost,
  • velmi dlouhá životnost,
  • extrémní rázová odolnost (i při velmi nízkých teplotách),
  • extrémní odolnost proti vrypům,
  • absolutní hygienická nezávadnost,
  • absolutní nenáchylnost k inkrustacím,
  • vysoká chemická odolnost,
  • paměťová schopnost.

  Nedávno představila společnost REHAU novou generaci svého usvědčeného instalačního systému RAUTITAN. Díky četným inovacím jsou již pokryty nejen oblasti rozvodů pitné vody a vytápění, ale i sprinklerová zařízení. Srdce té nové generace jsou fitinky a násuvné objímky RAUTITAN PX z polymerních materiálů, pomocí kterých optimalizovala společnost REHAU již po desetiletí osvědčenou spojovací techniku REHAU - násuvná objímka.

  Násuvnými objímkami a fitinky RAUTITAN PX vyhovuje REHAU již dnes budoucím požadavkům na spolehlivost a hygienu. I přes jejich nízkou hmotnost jsou fitinky RAUTITAN PX z PPSU (polyfenylsulfon) extrémně robustní, mnohostranně zatížitelné. Velký vnitřní průměr zajišťuje fitinkům optimální hydraulické vlastnosti. Korozní jevy jsou u fitinků RAUTITAN PX vyloučeny. K tomu PPSU není náchylný k inkrustaci a je hygienicky absolutně nezávadný.

  Jinak než u klasických násobných objímek RAUTITAN z mosazi jsou polymerní modely oboustranně použitelné, tzn., směr převlečení přes trubku nehraje roli. Díky pružnosti materiálu jsou rovněž zapotřebí nižší lisovací síly. Také fitinky z nerezové oceli (RAUTITAN SX), mosazi (RAUTITAN LX) a červeného bronzu (RAUTITAN RX) jsou v oblasti rozvodů jak pitné vody, tak i vytápění používány v kombinaci s polymerní násuvnou objímkou.

  Zkouška odolnosti RAUTITAN PX

  Násuvné objímky RAUTITAN PX se vyrábí z PVDF (polyvinylidenflourid) a fitinky z PPSU (polyfenylsulfon). Oba dva vysoce výkonnostní materiály již vícekrát přesvědčily o svých vlastnostech např. leteckém nebo kosmickém průmyslu. Tyto materiály se vyznačují vysokou tvrdostí, vrypovou odolností, odolností vůči chemikáliím a stárnutí v důsledku působení tepla. Prvky RAUTITAN PX jsou obzvlášť lehké a mohou být bezpečně zpracovávány dokonce při extrémně nízkých teplotách až -10°C.

  Zkoušky odolnosti jako je zkouška roztažnosti násuvné objímky RAUTITAN PX dokazují enormní zatížitelnost polymerních systémových prvků. Násuvná objímka je roztahována při spodní montážní teplotě -10°C. Materiál snáší přitom roztažnost několikanásobnou větší než ta, která vzniká běžně při procesu lisování spoje.

  Renomované zkušební instituty potvrzují vysokou kvalitu a funkčnost systému RAUTITAN.

  Odborná porota ohodnotila jasné vyznání kvality a bezkompromisné spolehlivosti ze strany REHAU, jakož i neustálé zlepšování a zdokonalování systému RAUTITAN a poskytla mu ocenění Plus-X Award.

   

  Kontakt:

  REHAU, s.r.o.

  Obchodní 117

  251 01 Čestlice

  www.rehau.cz

  e-mail: gt.cz@rehau.com